Štvrtok 22. 2. 2018

Mapa

Novinky

 • 15. februára našu školu reprezentovali v súťaži zameranej na manuálnu zručnosť, logiku, dôvtip a vedomosti z oblasti techniky Lukáš Bugaj a Michal Triebel na SOŠP- Kňažia. Prvou úlohou bola práca s drevom - vyrobenie hlavolamu. Ďalšie disciplíny preverili zručnosti z oblasti elektriky, železných súčiastok, technických nákresov, merania a rôznych zábavných úloh zameraných na logiku, pozornosť a presnosť s nevyhnutnosťou vzájomnej spolupráce. Naši reprezentanti sa z veľkého počtu súťažiacich umiestnili na peknom 9.mieste. Gratulujeme!

 • 14.februára sme si pripomenuli Deň sv. Valentína. Žiaci vyrobili malý darček, pozdrav alebo pripravili sladkosť, ktoré vhodili do veľkej valentínskej schránky. Veruže bola preplnená množstvom všakovakých Valentínok. Poštárky- deviatačky všetko dôkladne roztriedili a doručili príjemcom. Každého milá pošta príjemne prekvapila a potešila.

 • Fašiangové obdobie sme zavŕšili karnevalom. Vyzdobená sála kultúrneho domu sa zaplnila rôznymi postavičkami od výmyslu sveta. Na tanečnom parkete sa stretli rytieri, vojaci, princezné, babky, dedkovia, šašovia, zombíci, futbalisti a mnohí iní. Na všetkých dávali pozor Červené čiapočky. Bolo ťažké vybrať tú naj... Všetky masky boli nápadité a vyvolávali úsmev na tvárach. Pani riaditeľka tak odmenila všetkých sladkosťami.

 • Turistický krúžok pod vedením p. uč. Podstrelenej Danky prináša vždy nové krásne zážitky. Bolo tomu tak aj v sobotu 9.februára, kedy navštívili Vysoké Tatry. Najskôr obdivovali optické ilúzie v Tricklandii, kde si vyskúšali antigravitačné miestnosti, zrkadlové bludisko a množstvo trick – artových obrazov. Potom sa vydali na túru na Hrebienok, na konci ktorej ich čakal Tatranský dom s ľadovými sochami. Obdivovali unikátne diela vytvorené iba z ľadu, ktoré sú pýchou Tatier. Počasie veľmi neprialo, lebo kvôli hmle nebolo vidieť ani jeden z tatranských štítov, ale aj tak sa večer vrátili domov príjemne unavení s dobrým pocitom pobytu na čerstvom vzduchu.

 • 1.februára naša škola zorganizovala 2.Školský ples v kultúrnom dome. Zúčastnili sa ho žiaci 2.stupňa spolu s pedagogickými a nepedagogickými zamestnancami školy. V krásne vyzdobenej sále sa zábava rozprúdila už od úvodných melódií. Nechýbali rôzne súťaže a pesničky na želania. Veľkú popularitu si získala tombola, v ktorej si žiaci vylosovali pekné ceny, ktoré venovala Základná škola a obec Beňadovo. Veľký potlesk si vyslúžil minuloročný kráľ plesu Marián Páterek, ktorý korunoval kráľa a kráľovnú tohtoročného plesu. Stali sa nimi Angelika Majdová a Jakub Triebel z 9.A.

 • Tento školský rok si naši žiaci hodiny matematiky spríjemnili elektronickým počítaním. Ich prácou však nebolo bezcieľne blúdenie internetom, ale zapojili sa do česko – slovenskej matematickej súťaže Speedmath. Žiaci súťažili v rôznych kategóriách 17. súťažného kola a podarilo sa nám vyhrať aj niekoľko cien a objaviť matematické talenty.

  Ocenení: Matúš Rambala, Aneta Rambalová, Žaneta Majdová, Marco Zavodančík, Klára Podstrelená, Rebeka Kováľová, Dávid Kubaľák.

 • Naše žiačky v zložení Salome Babečková, Margaréta Chudiaková, Janka Ondreková a Michaela Motýľová po úspechu v obvodnej kvalifikácii postúpili do okresného kola v Rabči. Aj tu našu školu úspešne reprezentovali a po peknom výkone nakoniec obsadili 2. miesto. Našim žiačkám gratulujeme k športovému úspechu!

 • Dňa 23.01. 2017 k nám zavítalo bábkové divadlo Lienka, kde si žiaci 1.stupňa ZŠ a žiaci materskej školy pozreli rozprávku Kocúra v čižmách a jeho pána Tomáša. Veľmi sa im páčilo, ako kocúr pomohol svojmu pánovi a priniesol mu zlato, ktoré zarobil u kráľa. Pozorne sledovali, ako spoločne zachránili uväznenú princeznú a tešili sa, keď ju nakoniec Tomáš dostal za ženu a k tomu polovicu kráľovstva.

Počet návštev: 442502

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Beňadovo 68
  Beňadovo 68
  029 63 Mútne
 • PaedDr. Mária Kureková, riaditeľka školy, 043/55 98 126

  Ing. Katarína Iglarčíková, ekonómka, 043/55 98 128

  Martina Triebelová,ekonómka a vedúca ŠJ, 043/55 98 128

Fotogaléria