Pondelok 20. 8. 2018

Mapa

Novinky

 • Didaktické hry

  Dňa 26. júna sa v našej škole uskutočnili didaktické hry, ktorých súčasťou bolo aj vyhlásenie požiarneho poplachu v škole. Žiaci boli poučení, ako sa správame, keď je vyhlásený požiarny poplach a prakticky si vyskúšali evakuáciu.

  Počasie nám prialo, preto sme sa so žiakmi prvého stupňa presťahovali na ihrisko pri škole a pokračovali sme v športovom duchu. Za svoju šikovnosť a snahu pri plnení úloh dostali všetci sladkú odmenu.

  Veríme, že sa žiakom akcia páčila.

 • Matematicko - logická súťaž

  Chytráčik

  Dňa 5.6.2018 sa naši žiaci zúčastnili matematicko-logickej súťaže CHYTRÁČIK, ktorú organizuje ZŠ s MŠ Mútne pre žiakov 5.-9. ročníka.

  Zasúťažili si tak so žiakmi z Oravskej Jasenice, z Mútneho a z Oravského Veselého. Medzi odmenenými boli nasledovní žiaci:

  Klára Podstrelená (8.A) – 1.miesto, Mária Tomašáková (9.B) – 2.miesto Gratulujeme!!!!!

 • Škola v prírode

  Naši štvrtáci s triednou p. učiteľkou prežili v máji prekrásny slnečný týždeň plný aktivít v Škole v prírode. Ubytovaní sme boli v peknom penzióne Beskydy uprostred malebnej prírody v obci Sihelné.

  Prežili sme týždeň plný zábavy, radosti a prekvapení. Deň sme začínali rannou aktivitou a po raňajkách sme mali doobedné učenie zábavnou formou. Poobede sa nám o veselý zaujímavý program postarali animátorky.

  Podnikli sme pekné výlety na miestnu Bielu farmu i k lyžiarskemu vleku, kde sme spoločne objavovali, tvorili a súťažili. Týždeň sme ukončili nočnou hrou a spoločnou diskotékou.

 • Školský výlet KREMNICA

  Dňa 5. 6. 2018 sa žiaci prvého stupňa a pani učiteľky vybrali na výlet do Kremnice. Náš výlet sme začali návštevou najstaršej a najznámejšej mincovne na svete, kde dnes razia mince pre väčšinu krajín sveta. Naživo sme mali možnosť vidieť razenie mincí pre Srí Lanku. V mincovni sú dodnes funkčné historické stroje, ktoré vyrábali mince, odznaky.

  Výlet pokračoval studenou prechádzkou Štôlne Andrej. No skôr ako nás vzali do bane, obliekli sme si banícku výstroj – plášť a prilbu so svetlom. V bani bolo možné vidieť, ako sa ťažilo zlato a striebro. Vypočuli sme si množstvo zaujímavostí o ťažbe a živote baníkov. Našu odvahu sme si mohli preveriť zhasnutím svetiel na prilbách, kedy sme videli len „úplnú tmu“. Najviac nás zaujalo, že v bani sa ešte dnes nachádza množstvo zlata a striebra. Niektorí žiaci tak začali uvažovať o tom, že raz sa po to zlato vrátia a obnovia ťažbu v bani.

 • Školský výlet BRATISLAVA

  6. júna boli naši ôsmaci a deviataci v autobuse už o 4:30 ráno a vydali sa do Bratislavy. Najskôr navštívili Národnú banku Slovenska, kde sa dozvedeli veľa informácií o finančnej gramotnosti. Odpovedali na otázky formou kvízu a vyžrebovaní dostali malú odmenu. Fascinujúci bol pohľad zo strechy tejto najvyššej budovy na celé hlavné mesto. Nasledovala exkurzia do priestorovaTV Markíza. Prezreli si štúdiá a zistili, že za vysielaním je veľa práce. Nakoniec sme sa všetci zahrali na nákupné maniačky v obchodnom centre a plní zážitkov sa podvečer vrátili domov.

 • Rozprávkový vláčik- školský výlet

  Našim škôlkárom sa žije! Majú skvelých rodičov a pani učiteľky, a tí im splnia všetko, čo im na očiach vidia... A tak okrem bežného pobytu v škôlke chodia aj na výlety. Tak aj 7.6.2018 vyrazili na cestu „Rozprávkovým vláčikom“. Deti prežili deň plný zábavy, smiechu a prekvapenia...

 • SLÁVIK SLOVENSKA 28. ročník - okresné kolo

  Víťazi školského kola, Samuel Babečka 9. A a Peter Ondrek 4.A súťaže Slávik Slovenska, sa zúčastnili okresného kola v Námestove. Pri veľkom množstve spevákov, sa Peťkovi Ondrekovi podarilo za skvelý výkon získať cenu poroty. Peťko bol odmenený diplomom a v škole od pani riaditeľky dostal tiež peknú vecnú odmenu. Ešte raz Peťkovi blahoželáme.

Počet návštev: 505748

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Beňadovo 68
  Beňadovo 68
  029 63 Mútne
 • PaedDr. Mária Kureková, riaditeľka školy, 043/55 98 126

  Ing. Katarína Iglarčíková, ekonómka, 043/55 98 128

  Martina Triebelová,ekonómka a vedúca ŠJ, 043/55 98 128

Fotogaléria