• Didaktické hry

  Didaktické hry

  Dňa 26. júna sa v našej škole uskutočnili didaktické hry, ktorých súčasťou bolo aj vyhlásenie požiarneho poplachu v škole. Žiaci boli  poučení, ako sa správame, keď je vyhlásený  požiarny poplach a prakticky si vyskúšali evakuáciu.

  Počasie nám prialo, preto sme sa so žiakmi prvého stupňa presťahovali na ihrisko pri škole a pokračovali sme v športovom duchu. Za svoju šikovnosť a snahu pri plnení úloh dostali všetci sladkú odmenu.

  Veríme, že sa žiakom akcia páčila.

 • Základná škola Beňadovo

 • Matematicko - logická súťaž

  Matematicko - logická súťaž

  Chytráčik

  Dňa 5.6.2018 sa naši žiaci zúčastnili matematicko-logickej súťaže CHYTRÁČIK, ktorú organizuje ZŠ s MŠ Mútne pre žiakov 5.-9. ročníka.

  Zasúťažili si tak so žiakmi z Oravskej Jasenice, z Mútneho a z Oravského Veselého. Medzi odmenenými boli nasledovní žiaci:

  Klára Podstrelená (8.A) – 1.miesto, Mária Tomašáková (9.B) – 2.miesto   Gratulujeme!!!!!

 • Škola v prírode

  Škola v prírode

  Naši štvrtáci s triednou p. učiteľkou  prežili v máji  prekrásny slnečný týždeň plný aktivít v Škole v prírode. Ubytovaní sme boli v peknom penzióne Beskydy uprostred malebnej prírody v  obci Sihelné.

  Prežili sme týždeň plný zábavy, radosti a prekvapení. Deň sme začínali rannou aktivitou a po raňajkách sme mali doobedné učenie zábavnou formou. Poobede sa nám o veselý zaujímavý program  postarali  animátorky.

  Podnikli sme pekné výlety na miestnu Bielu farmu i k lyžiarskemu vleku, kde sme spoločne objavovali, tvorili a súťažili. Týždeň sme ukončili nočnou hrou a spoločnou diskotékou.

  Veľké poďakovanie patrí našej pani riaditeľke, ale aj pani riaditeľke PaedDr. Janke Murínovej zo ZŠ Mútne, ktoré nám umožnili a zariadili, aby bol náš pobyt zaujímavý a jedinečný.

  Ďakujeme animátorkám, ale aj zdravotníkom, ktorí príkladne ošetrovali i tie najmenšie boľačky. Poďakovanie patrí aj pani kuchárkam a personálu. Veľmi chutne nám varili, dobre sa nám spalo.

  Domov sme odchádzali s  kopou zážitkov, krásnych emócií, a novými priateľstvami. Veď posúďte sami!

 • Školský výlet KREMNICA

  Školský výlet KREMNICA

  Dňa 5. 6. 2018 sa žiaci prvého stupňa a pani učiteľky vybrali na výlet do Kremnice. Náš výlet sme začali návštevou najstaršej a najznámejšej mincovne na svete, kde dnes razia mince pre väčšinu krajín sveta. Naživo sme mali možnosť vidieť razenie mincí pre Srí Lanku. V mincovni sú dodnes funkčné historické stroje, ktoré vyrábali mince, odznaky.

  Výlet pokračoval studenou prechádzkou Štôlne Andrej. No skôr ako nás vzali do bane, obliekli sme si banícku výstroj – plášť a prilbu so svetlom. V bani bolo možné vidieť, ako sa ťažilo zlato a striebro. Vypočuli sme si množstvo zaujímavostí o ťažbe a živote baníkov. Našu odvahu sme si mohli preveriť zhasnutím svetiel na prilbách, kedy sme videli len „úplnú tmu“.  Najviac nás zaujalo, že v bani sa ešte dnes nachádza množstvo zlata a striebra. Niektorí žiaci tak začali uvažovať o tom, že raz sa po to zlato vrátia a obnovia ťažbu v bani.

  Kremnica sa nám veľmi páčila, zaujala nás svojou históriou, krásnou architektúrou a pekným námestím..

 • Školský výlet BRATISLAVA

  Školský výlet BRATISLAVA

  6. júna boli naši ôsmacideviataci v autobuse už o 4:30 ráno a vydali sa do Bratislavy. Najskôr navštívili Národnú banku Slovenska, kde sa dozvedeli veľa informácií o finančnej gramotnosti. Odpovedali na otázky formou kvízu a vyžrebovaní dostali malú odmenu. Fascinujúci bol pohľad zo strechy tejto najvyššej budovy na celé hlavné mesto. Nasledovala exkurzia do priestorovaTV Markíza. Prezreli si štúdiá a zistili, že za vysielaním je veľa práce. Nakoniec sme sa všetci zahrali na nákupné maniačky v obchodnom centre a plní zážitkov sa podvečer vrátili domov.

 • Rozprávkový vláčik- školský výlet

  Rozprávkový vláčik- školský výlet

  Našim škôlkárom sa žije! Majú skvelých rodičov a pani učiteľky, a tí im splnia všetko, čo im na očiach vidia... A tak okrem bežného pobytu v škôlke chodia aj na výlety. Tak aj 7.6.2018 vyrazili na cestu „Rozprávkovým vláčikom“. Deti prežili deň plný zábavy, smiechu a prekvapenia...

 • SLÁVIK SLOVENSKA 28. ročník - okresné kolo

  SLÁVIK SLOVENSKA 28. ročník - okresné kolo

  Víťazi školského kola, Samuel Babečka 9. APeter Ondrek 4.A súťaže Slávik Slovenska, sa zúčastnili okresného kola v Námestove. Pri veľkom množstve spevákov, sa Peťkovi Ondrekovi podarilo za skvelý výkon získať cenu poroty. Peťko bol odmenený diplomom a v škole od pani riaditeľky dostal tiež peknú vecnú odmenu. Ešte raz Peťkovi blahoželáme.

 • MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ

  MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ

  1.jún patrí všetkým deťom. Namiesto učebníc si tie naše deti doniesli do školy rôzne hračky a hry. Spríjemnili si nimi čakanie na diskotéku, ktorá sa konala v kultúrnom dome. Tanečný parket zaplnili všetci od najmladších škôlkarov až po najstarších deviatakov.

  Veľkou zábavou bolo súťaženie v stoličkových tancoch. Každý sa mohol osviežiť výbornou zmrzlinou a všelijakými sladkosťami. Oslava Dňa detí bola plná radosti, smiechu a skvelej atmosféry.

 • Chodník korunami stromov BACHLEDKA

  Chodník korunami stromov BACHLEDKA

  V sobotu 2. júna žiaci turistického krúžku navštívili Bachledovu dolinu. Pešou túrou po lesnom chodníku vyšli  ku vstupnej bráne. Pohodlne miernym stúpaním sa dostali do výšky 24 metrov. Chodník je zakončený špirálovou 32 metrov vysokou vyhliadkovou vežou s panoramatickou podestou, vďaka ktorej mali ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin a malebné Zamagurie. Mnohí prekonali  strach z výšky a prešli sa po adrenalínovej sieti, ktorá je na veži. Aj keď v závere túry všetkých prekvapil tatranský dážď, super zážitky ostali. Cestou domov sa turisti zastavili v nákupnom centre v Liptovskom Mikuláši, kde sa občerstvili a niektorí aj nakúpili.

  Žiakov musím pochváliť za dochvíľnosť, celkovú disciplinovanosť, bez ktorej nie je možné takéto hromadné turistické akcie organizovať. Na záver by sme chceli poďakovať pani riaditeľke školy , ktorá nám prispela na náklady spojené s dopravou. Vedúca krúžku Mgr. Podstrelená Danka

 • Športová olympiáda

  Športová olympiáda

  Naši predškoláci sa 24.5.2018 zúčastnili 21. Športovej olympiády v Oravskej Polhore. Súťažili v 4 športových disciplínach  - skok do diaľky z miesta, beh na 20 m, hod tenisovou loptičkou a štafetový beh. Ďakujeme Veronike K., Miriamke Č., Tadeáškovi T. a Tomáškovi Š., že reprezentovali našu škôlku.

 • Návšteva Domu Charitas sv. Hildegardy z Bingenu

  Návšteva Domu Charitas sv. Hildegardy z Bingenu

  Naši deviataci opäť potešili obyvateľov zariadenia núdzového bývania svojou návštevou.

  Darovali im vyzbierané šatstvo a hračky, ktoré už nepotrebujú a urobia nimi radosť druhým. Pohrali sa s detičkami, ktoré si s rozžiarenými očkami vyberali rôzne bábiky, autíčka, či plyšáky.

  Naši deviataci odchádzali dojatí a s príjemnými pocitmi. Dokázali, že vedia pomáhať druhým a v ich srdciach je veľký kus spolupatričnosti a skromnosti.

 • Do školy na bicykli

  Do školy na bicykli

  22. mája sa naša škola zapojila do celoslovenskej kampane „Do školy na bicykli“, ktorá má za cieľ hravou formou upriamiť pozornosť žiakov na alternatívne druhy dopravy, najmä cyklistickú dopravu.

  Každý predsa vie, že bicyklovanie je zdravé, zábavné, rýchle a navyše neznečisťuje životné prostredie. Takmer všetci naši žiaci prišli do školy na svojich bicykloch a jednu vyučovaciu hodinu vymenili za jazdu po vyznačenej trase v našej obci. Taktiež sa učili dopravnému správaniu, užitočnosti pre svoje zdravie a čisté životné prostredie.

 • DEŇ MATIEK

  DEŇ MATIEK

  Druhá májová nedeľa patrí už tradične našim maminkám. Naši žiaci im poďakovali za ich starostlivosť programom v kultúrnom dome vyzdobenom samými srdiečkami a kvetinami. Dojemným bolo vystúpenie škôlkarov a ich rozjasnené tváre potešili každú - tú svoju - maminku.

  Poďakovanie v podobe tanca, spevu a básní patrilo od žiakov našej základnej školyZákladnej umeleckej školy Pierrot, ktorá zdokonaľuje naše deti v ich talentoch počas celého školského roka. Tanečné vystúpenia rozohriali srdcia všetkých mám.

  Potešili sme ich taktiež vlastnoručne vyrobenými darčekmi a kvetinami. Programom sme im dokázali, sú našimi anjelmi. Tak, ako predviedli štvrtáci – anjelom bez krídel hovoríme MAMINKY.

 • MEDZINÁRODNÝ DEŇ ČERVENÉHO KRÍŽA

  MEDZINÁRODNÝ DEŇ ČERVENÉHO KRÍŽA

  8. mája si pripomíname medzinárodný deň organizácie, ktorej poslanie je zachraňovať životy, pomáhať raneným, vedieť poskytovať prvú pomoc. S činnosťou Červeného kríža oboznámili všetkých žiakov členovia zdravotníckeho krúžku. Predviedli resuscitáciu, stabilizovanú polohu, ošetrenie zlomenín. Tie si následne mohli všetci vyskúšať. Zistili, že je to namáhavá a zodpovedná práca, ktorú je však potrebné ovládať. Deň sa tak niesol v duchu humanity, dobrovoľníctva, nestrannosti a hlavne v duchu pomoci druhým.

 • APRÍL - MESIAC HLASNÉHO ČÍTANIA

  APRÍL - MESIAC HLASNÉHO ČÍTANIA

  Tohto roku sa konal šestnásty ročník Týždňa hlasného čítania. Každá škola si môže ľubovoľne zvoliť jeden týždeň v mesiaci apríl, ktorý venuje hlasnému čítaniu. Naša škola si zvolila týždeň od 23. – 27. apríla. V tomto čase sme venovali väčšiu pozornosť hlasnému čítaniu na  vyučovacích hodinách, čím sme rozvíjali komunikačné zručnosti a slovnú zásobu žiakov.

  V piatok 27. 4. si žiaci 8. A pripravili hlasné čítanie rozprávky pre prváčikov a žiaci 4. A   pre  škôlkarov. Obe triedy si zvolili klasické rozprávky – O veternom kráľovi a Tri prasiatka. Okrem scénického čítania si pre mladších spolužiakov pripravili zaujímavé aktivity – pracovné listy, dopĺňanie textu, omaľovánky, hľadanie obrázkov v správnom poradí ....

 • ZBIERAJ PAPIER - ZACHRÁNIŠ STROM!

  ZBIERAJ PAPIER - ZACHRÁNIŠ STROM!

  V apríli – Mesiaci lesov, bola vyhlásená súťaž v zbere papiera. Žiaci priniesli spolu 1121,4 kg papiera. Najlepšie triedy a jednotlivci boli odmenení. Pizzu si vychutnali štvrtáci, ktorí priniesli 300 kg a siedmaci, ktorí mali 232,4 kg. Najviac papiera priniesli a  finančnú odmenu dostali Timea Rybárová a Salome Babečková. Lea Lendvajová, Ema Ondreková, Patrik Graňák a Oliver Triebeľ sa tešili zo sladkej odmeny.

  Miesto       1. stupeň                   Jednotlivec 

  1.                4. A – 300 kg             Timea Rybárová – 74 kg

  2.                1. A – 137 kg             Lea Lendvajová – 60 kg

  3.                3. A – 93 kg               Ema Ondreková – 40 kg

  4.                2. A – 78 kg

   

  Miesto      2. stupeň                    Jednotlivec

  1.              7. A – 232,4 kg            Salome Babečková – 216,4 kg

  2.              5. A – 136 kg               Patrik Graňák – 70 kg

  3.              6. A – 106 kg               Oliver Triebeľ – 66 kg

  4.              9. A – 39 kg

   

   

 • Deň Zeme

  Deň Zeme

  Pomaly sa stáva tradíciou, že pri príležitosti dňa Zeme sa pustíme do upratovania našej malebnej dedinky. Nebolo tomu inak ani tento rok. Vyzametali a vyzbierali sme odpadky nielen v areáli školy ale po celej dedine. Žiaci tiež k tomu dňu vyrobili pútavý plagát z použitých PET fliaš a iní zas vyrábali recyklované výrobky. Výsledkom boli rôzne svietniky, stojany na perá, misy a iné dekorácie. Bodkou oslavy tohto dňa bolo vysadenie stromčekov v areáli školy. Dúfajme teda, že naša dedina bude o kúsok zelenšia.

 • IQ olympiáda

  IQ olympiáda

  „Každý je génius. Ale ak budete posudzovať rybu podľa jej schopnosti vyliezť na strom, bude celý život žiť svoj život s vedomím, že je neschopná.“ (Albert Einstein)

  Pod týmto heslom sa konala v dňoch 9.4.2018 - 13.4.2018 IQ olympiáda. Do súťaže sa zapojilo 14.612 žiakov z celého Slovenska. Z našej školy sa súťaže zúčastnilo 23 žiakov.

  Víťazom v rámci školy sa stala Klárka Podstrelená (8.A). Blahoželáme! Veríme, že v budúcich ročníkoch IQ olympiády budeme ešte úspešnejší.

  V nasledujúcej zostave sú výsledky zobrazené len u žiakov, ktorí patria medzi 75% najlepších riešiteľov školského kola. Ostatní sú zoradení podľa abecedy.

 • DEŇ NARCISOV

  DEŇ NARCISOV

  Deň, kedy si pripíname žltý kvietok narcisu na oblečenie ako symbol spolupatričnosti s ľuďmi bojujúcimi s rakovinou, pripadol tento rok na piatok 13. apríla. Prvýkrát sa aj naša škola zapojila do tejto verejnej zbierky Ligy proti rakovine. Žiaci a aj zamestnanci našej školy aktívne prejavili podporu. No aj obyvatelia našej dediny  sa nenechali zahanbiť a pomohli. Vyzbieralo sa spolu 261 €. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí obetovali svoje financie na dobrú vec, pomoc chorým. Dobrovoľne pomáhali žiačky 9.A triedy: Janka Ondreková, Rebeka Kováľová, Mária Tomašáková, Bibiána Páterková, Daniela Podstrelená a Michaela Motýľová.

  Ďakujeme všetkým, ktorým zdravie iných nie je ľahostajné.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Beňadovo 68
  Beňadovo 68
  029 63 Mútne
 • PaedDr. Mária Kureková, riaditeľka školy, 043/55 98 126

  Ing. Katarína Iglarčíková, ekonómka, 043/55 98 128

  Martina Triebelová,ekonómka a vedúca ŠJ, 043/55 98 128

Fotogaléria