• Technický šikula

  15. februára našu školu reprezentovali v súťaži zameranej na manuálnu zručnosť, logiku, dôvtip a vedomosti z oblasti techniky Lukáš Bugaj a Michal Triebel na SOŠP- Kňažia. Prvou úlohou bola práca s drevom  - vyrobenie hlavolamu. Ďalšie disciplíny preverili zručnosti z oblasti elektriky, železných súčiastok, technických nákresov, merania a rôznych zábavných úloh zameraných na logiku, pozornosť a presnosť s nevyhnutnosťou vzájomnej spolupráce. Naši reprezentanti sa z veľkého počtu súťažiacich umiestnili na peknom 9.mieste. Gratulujeme!

 • Valentínska pošta

  14.februára sme si pripomenuli Deň sv. Valentína. Žiaci vyrobili malý darček, pozdrav alebo pripravili sladkosť, ktoré vhodili do veľkej valentínskej schránky. Veruže bola preplnená množstvom všakovakých Valentínok. Poštárky- deviatačky všetko dôkladne roztriedili a doručili príjemcom. Každého milá pošta príjemne prekvapila a potešila.

 • Karneval

  Fašiangové obdobie sme zavŕšili karnevalom. Vyzdobená sála kultúrneho domu sa zaplnila rôznymi postavičkami od výmyslu sveta. Na tanečnom parkete sa stretli rytieri, vojaci, princezné, babky, dedkovia, šašovia, zombíci, futbalisti a mnohí iní. Na všetkých dávali pozor Červené čiapočky. Bolo ťažké vybrať tú naj... Všetky masky boli nápadité a vyvolávali úsmev na tvárach. Pani riaditeľka tak odmenila všetkých sladkosťami.

 • Vysoké Tatry

  Turistický krúžok pod vedením p. uč. Podstrelenej Danky prináša vždy nové krásne zážitky. Bolo tomu tak aj v sobotu 9.februára, kedy navštívili Vysoké Tatry. Najskôr obdivovali optické ilúzie v Tricklandii, kde si vyskúšali antigravitačné miestnosti, zrkadlové bludisko a množstvo trick – artových obrazov. Potom sa vydali na túru na Hrebienok, na konci ktorej ich čakal Tatranský dom s ľadovými sochami. Obdivovali unikátne diela vytvorené iba z ľadu, ktoré sú pýchou Tatier. Počasie veľmi neprialo, lebo kvôli hmle nebolo vidieť ani jeden z tatranských štítov, ale aj tak sa večer vrátili domov príjemne unavení s dobrým pocitom pobytu na čerstvom vzduchu.

 • 2. Školský ples

  1.februára naša škola zorganizovala 2.Školský ples v kultúrnom dome. Zúčastnili sa ho žiaci 2.stupňa spolu s pedagogickými a nepedagogickými zamestnancami školy. V krásne vyzdobenej sále sa zábava rozprúdila už od úvodných melódií. Nechýbali rôzne súťaže a pesničky na želania. Veľkú popularitu si získala tombola, v ktorej si žiaci vylosovali pekné ceny, ktoré venovala Základná škola a obec Beňadovo. Veľký potlesk si vyslúžil minuloročný kráľ plesu Marián Páterek, ktorý korunoval kráľa a kráľovnú tohtoročného plesu. Stali sa nimi Angelika Majdová a Jakub Triebel z 9.A. 

 • Matematická súťaž - Speedmath

  Tento školský rok si naši žiaci hodiny matematiky spríjemnili elektronickým počítaním. Ich prácou však nebolo bezcieľne blúdenie internetom, ale zapojili sa do česko – slovenskej matematickej súťaže Speedmath.  Žiaci súťažili v rôznych kategóriách 17. súťažného kola a podarilo sa nám vyhrať aj niekoľko cien a objaviť matematické talenty.

  Ocenení: Matúš Rambala, Aneta Rambalová, Žaneta Majdová, Marco Zavodančík, Klára Podstrelená, Rebeka Kováľová, Dávid Kubaľák.

 • Stolný tenis

  Naše žiačky v zložení Salome Babečková, Margaréta Chudiaková, Janka Ondreková a Michaela Motýľová po úspechu v obvodnej kvalifikácii postúpili do okresného kola v Rabči. Aj tu našu školu úspešne reprezentovali a  po peknom výkone nakoniec obsadili 2. miesto. Našim žiačkám gratulujeme k športovému úspechu!

   

 • Bábkové divadlo - Kocúr v čižmách

  Dňa 23.01. 2017 k nám zavítalo bábkové divadlo Lienka, kde si  žiaci 1.stupňa ZŠ a žiaci materskej školy pozreli rozprávku Kocúra v čižmách a jeho pána Tomáša. Veľmi sa im páčilo, ako kocúr  pomohol svojmu pánovi a priniesol mu zlato, ktoré zarobil u kráľa. Pozorne sledovali, ako spoločne zachránili uväznenú princeznú a tešili sa, keď ju nakoniec Tomáš dostal za ženu a k tomu polovicu kráľovstva.

 • „Bežím, bežím do školičky, poza humná, poza kríčky,...“

  16. január 2018 bol pre našich predškolákov výnimočný. Ich kroky viedli do ZŠ. Prišli sa pozrieť ako sa učia ich kamaráti prváci a čo všetko ich v škole v budúcom školskom roku čaká. Mohli si skúsiť život školáka. Vychutnali si atmosféru školy, sadli si do školských lavíc. Kamaráti z 1. triedy im predviedli ako vedia čítať, písať,... čo všetko sa už naučili. Spoločne s predškolákmi tvorili slabiky, slová, vety, skúšali aj počítať príklady, hádali hádanky,... Pri jednotlivých úlohách ukázali deti svoju šikovnosť a schopnosti.
  Na záver predškoláci odovzdali milé darčeky a sladkosti, ktoré si pripravili pre kamarátov prvákov.

 • Vianočná besiedka

  S rokom 2017 sme sa v našej škole rozlúčili ozaj sviatočne-vianočnou besiedkou. Žiaci poctivo nacvičovali jednotlivé body programu, aby sa mohli v plnej kráse predviesť pred svojimi spolužiakmi. A tak sa tancovalo, spievalo a recitovalo. Na záver sme si spoločne zapievali – Tichú noc a navzájom sme si popriali šťastné, veselé a požehnané vianočné sviatky. A že sa nám to podarilo, svedčil na tvárach prítomných úsmev, radosť aj slzy dojatia.

 • Exkurzia

  Dňa 15.12.2017 žiaci našej školy navštívili vianočné trhy v špeciálnej škole v Námestove. Privítali nás krásnym programom , pripravili  chutné jedlo a výrobky, ktoré sme si mohli aj zakúpiť, a tak podporiť školu.  Stretli sme  sa s kamarátmi z našej dediny, ktorí boli veľmi šťastní. Navštívili sme aj drotársku výstavu v KD v Námestove, kde sme videli krásne výtvory od umelcov. Domov sme si priniesli mnoho krásnych darčekov, zážitkov, dobrú náladu a spokojnosť v srdiečkach. 

 • Ochranárik

  Tento školský rok sa naša škola zapojila do výtvarnej súťaže "Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany ", ktorú vyhlásilo Ministerstvo vnútra SR. Žiaci kreslili na tému "Akú záchranársku techniku som videl zasahovať a s čím by som pomohol ja". V kategórii žiakov 2. stupňa sme mohli poslať najviac dve práce. Obidve odoslané práce sa umiestnili- Janka Ondreková (9.A) sa umiestnila na krásnom 1. mieste a Rebeka Kovaľová (9.A) získala pekné 2. miesto. Srdečne blahoželáme a všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili, ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

 • Návšteva Sv.Mikuláša

  Každoročne 6.decembra prichádza všetky deti potešiť vzácna návšteva - Svätý Mikuláš. V stredu ráno sme ešte pred prvým zvonením zaplnili tabule klasickými i originálnymi mikulášskymi rýmovačkami o neskúšaní a neučení sa, ktorými sme sa snažili odmäkčiť učiteľov. Zachránila to pani riaditeľka, ktorá  nám odovzdala sladkosti od Mikuláša a prisľúbia, že očakávaný Svätý Mikuláš  k nám zavíta v piatok. Tak sa aj stalo. Navštívil nás  v sprievode anjelov a pozdravil škôlkarov i žiakov prvého až deviateho ročníka. Nálada bola výborná a všetci sme prekypovali šťastím a nedočkavosťou, aby sme mohli sv. Mikulášovi predviesť, čo všetko dokážeme. Nechýbali piesne, tance či rýmovačky doprevádzané dobrou náladou. Sv. Mikuláš nám  za to nadelil hŕbu sladkostí a tak boli nadmieru spokojné  obe strany.

 • Červené stužky

  Červené stužky

  1.decembra sa naša škola zapojila do celosvetovej kampane „Červené stužky“, ktoré sú symbolom Svetového dňa boja proti AIDS. Cez rozhlasovú reláciu sa žiaci dozvedeli informácie o tejto nevyliečiteľnej chorobe a hlavne o možnostiach prevencie. Pripnutím červenej stužky sme vyjadrili spolupatričnosť v boji proti AIDS. Taktiež sme vytvorili veľkú červenú stužku na hornej chodbe, ktorá pripomínala význam kampane a jej posolstvá – nádej, podpora, záujem a solidarita.

 • Adventné vence

  Jedným zo symbolov adventu je adventný veniec. 30.novembra sa naša škola zaplnila rodičmi, starými rodičmi a spolu so žiakmi vlastnoručne vyrobili vence, ktoré budú pripomínať blížiace sa sviatky v každej domácnosti. Vôňa ihličia, či škorice sa niesla po chodbách a spolu s rôznymi dekoráciami vytvorili krásnu atmosféru Vianoc. Šikovné ruky vytvorili rôzne vence a každý z nich je osobitý, originálny a nádherný. Všetci sa už tešia, ako v nedeľu zažiari malý plamienok na prvej sviečke.

 • Pasovanie prvákov

  29.novembra naši deviataci slávnostne pasovali našich najmenších žiakov- prváčikov, a tým ich oficiálne prijali za svojich spolužiakov. Pred pasovaním veľkou ceruzkou museli ukázať, že si vedia zaviazať šnúrky, že poznajú abecedu a vedia počítať. Ako správni námorníci lovili rybky a postavili úkryt pred pirátom. Nakoniec objavili poklad plný prekvapení pre každého. Chodbou sa niesol ich hromadný sľub prváka , za ktorý boli odmenení zlatými kľúčmi, pasovacími dekrétmi a inými darčekmi. Obdarovaná bola aj ich triedna pani učiteľka za jej obetavú prácu a rodičia žiarivými očkami svojich malých ratolestí.

 • Hokejový zápas v Žiline

  V piatok 24. 11. sa žiaci turistického krúžku zúčastnili extraligového hokejového zápasu medzi domácim Liptovským Mikulášom a Zvolenom. Aj keď sme sa v Ružomberku hodinu zdržali v dopravnej zápche, nakoniec sme zápas stihli a v dobrej atmosfére sme videli až 12 gólov.

 • Bedmintonová súťaž

  Okresné kolo v bedmintone chlapcov dievčat sa konalo 07. 11. 2017 v ZŠ J. Vojtašáka v Zákamennom. Našu školu reprezentovalo dvojčlenné družstvo dievčat v zložení Margaréta Chudiaková (8. tr.) a Alexandra Pátereková (8. tr.) a dvojčlenné družstvo chlapcov – Jozef Gašpierik (8.A) a Jakub Triebeľ (9.A). Naši žiaci bojovali s plným nasadením a nakoniec  po jednej remíze a následnej prehre  dievčatá obsadili 3. miesto.  Dievčatá gratulujeme vám!!!!!

 • Prečo potraviny nepatria do koša

  V dňoch 16.- 20. septembra sa naša škola zapojila do celoslovenskej kampane Hovorme o jedle. V literárnej súťaži : „Prečo potraviny nepatria do koša „sa práca žiačky 9.A triedy Rebeky Kováľovej umiestnila medzi piatimi výhercami. Slávnostné odovzdávanie cien sa konalo v Bratislave v priestoroch hotela Radisson Blue Carlton, kde cenu prevzala od ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej. Súčasťou programu bola aj prehliadka hlavného mesta Vláčikom Blaváčikom. Víťazke srdečne blahoželáme!

 • iBobor

  V tomto šk. roku sa naši žiaci 5. – 9. ročníka prvýkrát zúčastnili celoslovenskej súťaže v informatike pod názvom iBobor, ktorú organizuje Univerzita Komenského v Bratislave. Úspešnými riešiteľmi sa stali: Samuel Babečka (9.A), Podstrelená Klára (8.A).

  V rámci našej školy sa najlepšie umiestnili:

  Kategória Bobrík:   Graňák Patrik (5.A)

  Kategória Benjamín: Páterková Viktória (6.A)

  Kategooria Kadet: Babečka Samuel (9.A)

   Všetkým  riešiteľom gratulujeme

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Beňadovo 68
  Beňadovo 68
  029 63 Mútne
 • PaedDr. Mária Kureková, riaditeľka školy, 043/55 98 126

  Ing. Katarína Iglarčíková, ekonómka, 043/55 98 128

  Martina Triebelová,ekonómka a vedúca ŠJ, 043/55 98 128

Fotogaléria